Yageo 9T06031A28R0CAHFT
9T06031A28R0CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A28R0CAHFT
Brief Description
RES SMD 28 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A28R0CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A28R0CAHFT
QUANTITY
9T06031A28R0CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A28R0CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A28R0CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A28R0CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A28R0CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A28R0CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A28R0CAHFT
IC 12-BIT 333KHZ SMPL A/D 24-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM 10.5VC SOT553 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 8-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
A5 400W 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
TOOL HAND 26-28AWG CRIMP datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 37 OLIV datasheet.pdf
JT 12C 8#20 4#16 SKT PLUG datasheet.pdf
30V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf