Yageo 9T06031A28R7CAHFT
9T06031A28R7CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A28R7CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 28.7OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A28R7CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A28R7CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A28R7CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A28R7CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A28R7CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A28R7CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A28R7CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A28R7CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A28R7CAHFT
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
DIODE SW 75V 200MW SOT-363 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV 4CH GEN PURP 16SO datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.5A SYNC 6DFN datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 130 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
UEXT ADAPTOR MODULE RS232 datasheet.pdf
CAP TAN 47UF 20% 10V 3528-12 datasheet.pdf