Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-30CPQ045-N3
VS-30CPQ045-N3 picture photo
Mfg. Part Number
VS-30CPQ045-N3
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247AC
Datasheet Download
VS-30CPQ045-N3.pdf
Availability of VS-30CPQ045-N3
QUANTITY
VS-30CPQ045-N3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-30CPQ045-N3
Internal Part NumberEIS-VS-30CPQ045-N3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
PCN Assembly/OriginDD-007-2014 Rev.0 14/Apr/2014
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)45V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If680mV @ 30A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1.75mA @ 45V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-247-3
Supplier Device PackageTO-247AC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-30CPQ045-N3
Related LinksVS-30CP, VS-30CPQ045-N3 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-30CPQ045-N3 Details Description
Related parts for VS-30CPQ045-N3
Connector Quick Connect Receptacle 12-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 6.49M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO220AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 34MM PNP NO datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 GR SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.6A 75 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf