Yageo 9T06031A2940FBHFT
9T06031A2940FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2940FBHFT
Brief Description
RES SMD 294 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2940FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2940FBHFT
QUANTITY
9T06031A2940FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2940FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2940FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2940FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2940FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2940FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2940FBHFT
FLEX CABLE - AFH12T/AE12/AFH12T datasheet.pdf
IC QUAD 2-IN MUX W/STORAGE 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 1.06K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 85-250V datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC 8-PLEX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS 1MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf