Yageo 9T06031A3002CAHFT
9T06031A3002CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3002CAHFT
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3002CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3002CAHFT
QUANTITY
9T06031A3002CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3002CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3002CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3002CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3002CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3002CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3002CAHFT
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 13A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN PIN HOUSNG 40POS .100 CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
16P MTA100 CONN ASSY F/T 24AWG datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 20"L X 16"W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 946MA 216 MOHM datasheet.pdf