Yageo 9T06031A3010FBHFT
9T06031A3010FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3010FBHFT
Brief Description
RES SMD 301 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3010FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3010FBHFT
QUANTITY
9T06031A3010FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3010FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3010FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3010FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3010FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3010FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3010FBHFT
DIODE SCHOTTKY 10V 2A SMA datasheet.pdf
IC OPAMP +3/5V R-TO-R SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SCOTCHLOK BUTT CONN 19-26AWG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 2W SMBJ datasheet.pdf