Yageo 9T06031A3091CAHFT
9T06031A3091CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3091CAHFT
Brief Description
RES SMD 3.09K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3091CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3091CAHFT
QUANTITY
9T06031A3091CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3091CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3091CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3091CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3091CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3091CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3091CAHFT
IC OPAMP VFB 300MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLK 7PS 5.08MM R/A PCB datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 32V datasheet.pdf