Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21A226MRCLRNC
CL21A226MRCLRNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21A226MRCLRNC
Brief Description
CAP CER 22UF 4V X5R 0805
Datasheet Download
CL21A226MRCLRNC.pdf
Availability of CL21A226MRCLRNC
QUANTITY
CL21A226MRCLRNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21A226MRCLRNC
Internal Part NumberEIS-CL21A226MRCLRNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21A226MRCLRNC
Related LinksCL21A22, CL21A226MRCLRNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21A226MRCLRNC Details Description
Related parts for CL21A226MRCLRNC
RES 22M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
MICRO 9POS SKT 6" datasheet.pdf
HOOK TEST CONN INS PIERCING YEL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5POS FMALE,RA-MALE M12 5M datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 0.1A 32V datasheet.pdf
RES SMD 0.0005 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 2.29K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT PIN datasheet.pdf