Yageo 9T06031A3092FBHFT
9T06031A3092FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3092FBHFT
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3092FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3092FBHFT
QUANTITY
9T06031A3092FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3092FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3092FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3092FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3092FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3092FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3092FBHFT
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS TIN datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 3.07A 42 MOHM TH datasheet.pdf
SW ROTARY DIP 8MM DEC RT ANG 5V datasheet.pdf