Yageo 9T06031A3241CAHFT
9T06031A3241CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3241CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.24K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3241CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3241CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A3241CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3241CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3241CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3241CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3241CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3241CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3241CAHFT
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC CPU SUPRV 4K EE RST HI 8DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
OSC XO 122.88MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 130MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf