Yageo 9T06031A3242CAHFT
9T06031A3242CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3242CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3242CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3242CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A3242CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3242CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3242CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3242CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3242CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3242CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3242CAHFT
HANDLE .625X.281" 10-32THR BRASS datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.5PF 100V 0805 datasheet.pdf
CONN FFC HEADER 4POS 2.54MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 11POS datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RUGGED PC DUAL SERIAL I/O CARD datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 300MA 850 MOHM datasheet.pdf
CONN MCX JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 680MA 83 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf