Yageo 9T06031A33R0BBHFT
9T06031A33R0BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A33R0BBHFT
Brief Description
RES SMD 33 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A33R0BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A33R0BBHFT
QUANTITY
9T06031A33R0BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A33R0BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A33R0BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A33R0BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A33R0BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A33R0BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A33R0BBHFT
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
MGRID HDR SMT W/CAP .76AULF datasheet.pdf
TENSION SPRING datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 3.05A 30 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT PIN datasheet.pdf