Lighting Science Group Corporation HS-4150-0345
HS-4150-0345 picture photo
Mfg. Part Number
HS-4150-0345
Manufacturer
Product Category
LED Thermal Products
Brief Description
HEATSINK 1.5" FOR BL-2000/4000
Datasheet Download
HS-4150-0345.pdf
Availability of HS-4150-0345
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HS-4150-0345 Order Process
Ship out your order
Specifications of HS-4150-0345
Internal Part NumberEIS-HS-4150-0345
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
PCN Obsolescence/ EOLLamina Devices 05/Jun/2013
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyLED Thermal Products
SeriesThermaCool™
Packaging-
TypeHeat Sink
For Use With/Related ProductsBL-2000, BL-4000 Series Light Engine
ShapeRound
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HS-4150-0345
Related LinksHS-415, HS-4150-0345 Datasheet, Lighting Science Group Corporation Distributor
HS-4150-0345 Details Description
Related parts for HS-4150-0345
INLET RING F/RH31M IMPELLER SER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 15VOUT 1W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HDR 78POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
WHITE DTH 1.5" X .75" datasheet.pdf