Yageo 9T06031A33R2CAHFT
9T06031A33R2CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A33R2CAHFT
Brief Description
RES SMD 33.2OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A33R2CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A33R2CAHFT
QUANTITY
9T06031A33R2CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A33R2CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A33R2CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A33R2CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A33R2CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A33R2CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A33R2CAHFT
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES 6.42K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 184V 20KA ENCASED datasheet.pdf
Crystal 13.5600MHz 50ppm 20pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 2A 4DSBGA datasheet.pdf