Yageo 9T06031A34R8FBHFT
9T06031A34R8FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A34R8FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A34R8FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A34R8FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A34R8FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A34R8FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A34R8FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A34R8FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A34R8FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A34R8FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A34R8FBHFT
SWITCH SPDT SEALED CROSSROLLER datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 3V datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 1.5KVDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
ANTENNA 821-896MHZ 3DB-MEG datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK SPLIT RAIL 8SOPWRPAD datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 170MA 5.8 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf