Yageo 9T06031A3571CAHFT
9T06031A3571CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3571CAHFT
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3571CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3571CAHFT
QUANTITY
9T06031A3571CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3571CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3571CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3571CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3571CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3571CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3571CAHFT
RES 30 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TOOL WIRING JIG FOR SOLDER JACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 24POS .3M datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 12POS SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 13 (10 + 3 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf