Yageo 9T06031A3601DAHFT
9T06031A3601DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3601DAHFT
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3601DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3601DAHFT
QUANTITY
9T06031A3601DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3601DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3601DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3601DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3601DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3601DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3601DAHFT
JUMPER-H1502TR/A3048L/H1500TR10" datasheet.pdf
ENHANCED SINGLE CELL LITHIUM-ION datasheet.pdf
SIDACTOR 230V 400A PROT 6SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.28 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
10X2 MTE PIN SR RIBBED .100CL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
IC FPGA 534 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 20A TO220F datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf