Yageo 9T06031A3650BAHFT
9T06031A3650BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3650BAHFT
Brief Description
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3650BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3650BAHFT
QUANTITY
9T06031A3650BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3650BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3650BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3650BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3650BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3650BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3650BAHFT
CAP CER 8.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC MICRO RESET CIRCUIT SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 630V CH 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
TOOL WRAP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CAP 22 UF 20% 35 V datasheet.pdf