Yageo 9T06031A3650BBHFT
9T06031A3650BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3650BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3650BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3650BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A3650BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3650BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3650BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3650BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3650BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3650BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3650BBHFT
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SCR 400V 1435A E-PUK datasheet.pdf