Yageo 9T06031A38R3BBHFT
9T06031A38R3BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A38R3BBHFT
Brief Description
RES SMD 38.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A38R3BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A38R3BBHFT
QUANTITY
9T06031A38R3BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A38R3BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A38R3BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A38R3BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A38R3BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A38R3BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A38R3BBHFT
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC 4-20MA I-TRANSMITTER 14-SOIC datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
IC FPGA 221 I/O 256BGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf