Yageo 9T06031A38R3CAHFT
9T06031A38R3CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A38R3CAHFT
Brief Description
RES SMD 38.3OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A38R3CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A38R3CAHFT
QUANTITY
9T06031A38R3CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A38R3CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A38R3CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A38R3CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A38R3CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A38R3CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A38R3CAHFT
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 48V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 5A DO214AB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT YAGI AG 440MHZ 9.2DBD 5ELEM datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 300NH 1.675A 80 MOHM datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 49POS datasheet.pdf