Yageo 9T06031A3900BAHFT
9T06031A3900BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3900BAHFT
Brief Description
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3900BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3900BAHFT
QUANTITY
9T06031A3900BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3900BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3900BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3900BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3900BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3900BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3900BAHFT
CORD COIL REVERSED 4-4 WHITE 7' datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 1A TO252-3 datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
MIL 10 SIZE GASKET datasheet.pdf
MARKER LETTER OUTDOOR - datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf