Yageo 9T06031A3902BAHFT
9T06031A3902BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3902BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3902BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3902BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A3902BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3902BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3902BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3902BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3902BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3902BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3902BAHFT
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 24V datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
202K132-25-01/225-0 BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
RELAY SOLID STATE datasheet.pdf
IC CODEC 25WCSP datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 10% 400V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf