Amphenol Industrial PT00SE-22-25S
PT00SE-22-25S picture photo
Mfg. Part Number
PT00SE-22-25S
Brief Description
CONN RCPT 25POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
PT00SE-22-25S.pdf
Availability of PT00SE-22-25S
QUANTITY
PT00SE-22-25S Order Process
Ship out your order
Specifications of PT00SE-22-25S
Internal Part NumberEIS-PT00SE-22-25S
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Shell Size - Insert22-25
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT00SE-22-25S
Related LinksPT00SE, PT00SE-22-25S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT00SE-22-25S Details Description
Related parts for PT00SE-22-25S
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC PREAMP 622MBPS ULP 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.21 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
XFMR 50/60HZ PCB 1000:1 10A datasheet.pdf
RES 700 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 20MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf