Yageo 9T06031A39R2DAHFT
9T06031A39R2DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A39R2DAHFT
Brief Description
RES SMD 39.2 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A39R2DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A39R2DAHFT
QUANTITY
9T06031A39R2DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A39R2DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A39R2DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A39R2DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A39R2DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A39R2DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A39R2DAHFT
CONN EDGECARD 38POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
OSC XO 500.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
4-WALL HEADER 40CONT STRAIGHT datasheet.pdf
SNAP FIT IEC SHUTTERED OUTLET datasheet.pdf
BUZZER 6-16 VDC 65-75DB PNL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
POSITIONER datasheet.pdf
LED ADV LIGHT datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf