Yageo 9T06031A4120DAHFT
9T06031A4120DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4120DAHFT
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4120DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4120DAHFT
QUANTITY
9T06031A4120DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4120DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4120DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4120DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4120DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4120DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4120DAHFT
CAP CER 1000PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
OSC VCXO 44.736MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN +/-15VOU datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf