Yageo 9T06031A4120DBHFT
9T06031A4120DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4120DBHFT
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4120DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4120DBHFT
QUANTITY
9T06031A4120DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4120DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4120DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4120DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4120DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4120DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4120DBHFT
CABLE 3COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
BOARD TERMINAL TURRET 7POS datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
IC FPGA 250 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.3A 100 MOHM TH datasheet.pdf
GROMMET 0.438" PVC BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 2.8A 112 MOHM SMD datasheet.pdf