Yageo 9T06031A4121FBHFT
9T06031A4121FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4121FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4121FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4121FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A4121FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4121FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4121FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4121FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4121FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4121FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4121FBHFT
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 10A SYNC 40QFN datasheet.pdf
DIODE VARICAP BS/CS TUNER UFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
ER SERIES REPLACEMENT EYE NUT datasheet.pdf
UM4842 UNIVERSAL CHRYS SPEC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf