Yageo 9T06031A4122FBHFT
9T06031A4122FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4122FBHFT
Brief Description
RES SMD 41.2K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4122FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4122FBHFT
QUANTITY
9T06031A4122FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4122FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4122FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4122FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4122FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4122FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4122FBHFT
BLADE SCALPEL #11 2PC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALLMN SCKT datasheet.pdf
IMPACT DC 6X16 OPEN SN datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CAP POLYMER 6.8UF 20% 100V T/H datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 3.9W 0603 datasheet.pdf