Yageo 9T06031A4220DBHFT
9T06031A4220DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4220DBHFT
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4220DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4220DBHFT
QUANTITY
9T06031A4220DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4220DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4220DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4220DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4220DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4220DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4220DBHFT
RES SMD 1K OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
SNSR OPTO TRANS 3.81MM REFL C-MT datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 8POS datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 79.4VC AXIAL datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DIE UNIT RECT datasheet.pdf
CAP CER 8.7PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf