Yageo 9T06031A4300DAHFT
9T06031A4300DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4300DAHFT
Brief Description
RES SMD 430 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4300DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4300DAHFT
QUANTITY
9T06031A4300DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4300DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4300DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4300DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4300DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4300DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4300DAHFT
LED 7-SEG .56" RA 2-DGT GRN CA datasheet.pdf
IC SW SMART MULTICHAN PDSO36 datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LIGHTED PUSHBUTTON datasheet.pdf
FUSE 350A 690V 1BN/50 AR UC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 10' datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 0.6-5V 144BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf