Yageo 9T06031A4300FBHFT
9T06031A4300FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4300FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 430 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4300FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4300FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A4300FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4300FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4300FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4300FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4300FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4300FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4300FBHFT
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SERIAL IN 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 50V SCREW datasheet.pdf
MTP 1/2" FORM 2 WS IP40 datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5.2V 24V -12.8V 60W datasheet.pdf
CRIMPER, WIRE datasheet.pdf
MBXL R/A HDR 11P+24S datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf