Yageo 9T06031A4301FBHFT
9T06031A4301FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4301FBHFT
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4301FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4301FBHFT
QUANTITY
9T06031A4301FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4301FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4301FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4301FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4301FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4301FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4301FBHFT
DIODE GEN PURP 400V 1.5A SMB datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
MODULE MAGNETIC LAN 2-PORT SMD datasheet.pdf
RES SMD 14.5KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT MOD 150POS 15ROWS R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf