Yageo 9T06031A4321CAHFT
9T06031A4321CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4321CAHFT
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4321CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4321CAHFT
QUANTITY
9T06031A4321CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4321CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4321CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4321CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4321CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4321CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4321CAHFT
IC 12 BIT A/D CONV 28 SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 36-72VIN +/-3.3V datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS59610-634 datasheet.pdf
CAP CER 33UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
OSC XO 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
BOX ABS TRN BLUE 3.75"L X 3.04"W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf