Yageo 9T06031A4322CBHFT
9T06031A4322CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4322CBHFT
Brief Description
RES SMD 43.2K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4322CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4322CBHFT
QUANTITY
9T06031A4322CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4322CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4322CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4322CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4322CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4322CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4322CBHFT
RES SMD 14 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
MIGHTY SCOPE PROPAK datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SMA STRT CLAMP PLUG RG 223 datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf