Vishay/BCcomponents MKT1822422635G
MKT1822422635G picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822422635G
Brief Description
CAP FILM 220NF 10% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822422635G.pdf
Availability of MKT1822422635G
QUANTITY
MKT1822422635G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822422635G
Internal Part NumberEIS-MKT1822422635G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package500
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822422635G
Related LinksMKT1822, MKT1822422635G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822422635G Details Description
Related parts for MKT1822422635G
DIODE ZENER 24.3V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 1.2-20 UNF-2A 5V datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC RFX datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
3+3 WAY F CRIMP L/BORE W/REVERSE datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf