Yageo 9T06031A4422CAHFT
9T06031A4422CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4422CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 44.2K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4422CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4422CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A4422CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4422CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4422CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4422CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4422CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4422CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4422CAHFT
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER RA DUAL B POL datasheet.pdf
TEMP TRANSDUCER DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
LED HARDWARE FILTER BOOT RED datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 8 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 20NH 150MA 2.3 OHM SMD datasheet.pdf