Yageo 9T06031A4530FBHFT
9T06031A4530FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4530FBHFT
Brief Description
RES SMD 453 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4530FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4530FBHFT
QUANTITY
9T06031A4530FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4530FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4530FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4530FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4530FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4530FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4530FBHFT
WRISTBAND HOOK&LOOP ADJ 4MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 76A LFPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MODULE,DOMINO datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HOOK MICRO .025" SQ PIN YELLOW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
LED 1" FLAT YELLOW PMI W CNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf