Yageo 9T06031A4640CAHFT
9T06031A4640CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4640CAHFT
Brief Description
RES SMD 464 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4640CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4640CAHFT
QUANTITY
9T06031A4640CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4640CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4640CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4640CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4640CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4640CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4640CAHFT
MARKER PAN-TY 50# YELLOW 7.4" datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS 1MM STRAIGHT datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 24AWG MTA-100 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 2.19V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MEM CARD COMPACTFLASH 128MB SLC datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf