Yageo 9T06031A4641CAHFT
9T06031A4641CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4641CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4641CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4641CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A4641CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4641CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4641CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4641CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4641CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4641CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4641CAHFT
CAP CER 4700PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 36POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.35K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED SM4 440LM NEU WHT 3985K 2X2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 1.98K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf