Yageo 9T06031A4870BBHFT
9T06031A4870BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4870BBHFT
Brief Description
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4870BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4870BBHFT
QUANTITY
9T06031A4870BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4870BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4870BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4870BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4870BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4870BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4870BBHFT
CLAMP PRESSURE FOR 2MM BUSBAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 32POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 12PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 800A 150VAC datasheet.pdf