Yageo 9T06031A4871CAHFT
9T06031A4871CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4871CAHFT
Brief Description
RES SMD 4.87K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4871CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4871CAHFT
QUANTITY
9T06031A4871CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4871CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4871CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4871CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4871CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4871CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4871CAHFT
IC REG LDO ADJ 125MA 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 20POS .050" SLD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 7.4A 1212-8 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 2.2A 28HMLF datasheet.pdf
IC SBC CAN/LIN 3.3V HS 32HTSSOP datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming 1A SO-8C datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 10A TO-220F datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 160 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MICRO 51C P 120" WHT datasheet.pdf