Yageo 9T06031A4990BAHFT
9T06031A4990BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4990BAHFT
Brief Description
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4990BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4990BAHFT
QUANTITY
9T06031A4990BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4990BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4990BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4990BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4990BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4990BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4990BAHFT
RES 287 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL 1200V 1800A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 30V AXIAL datasheet.pdf
SOFTWARE C48C SERIES PROGRAMMING datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 260MA 6.04 OHM datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf