Yageo 9T06031A49R9FBHFT
9T06031A49R9FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A49R9FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A49R9FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A49R9FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A49R9FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A49R9FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A49R9FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A49R9FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A49R9FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A49R9FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A49R9FBHFT
IC MONITOR RESET 2.88V SOT23 TR datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 12K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 400MA 298 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
BCF 3.81/11/180FZE SN OR BX datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
QUICK CONNECT TERM datasheet.pdf
470UF 16V 8X20 85C AXI datasheet.pdf