Yageo 9T06031A5101BAHFT
9T06031A5101BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5101BAHFT
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5101BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A5101BAHFT
QUANTITY
9T06031A5101BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5101BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5101BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5101BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5101BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5101BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5101BAHFT
SWITCH SNAP SPDT .1A QC TERM datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC BUFFER SGL NONINV 3ST SC-88A datasheet.pdf
HOUSING UPPER FOR PCB TERM BLOCK datasheet.pdf
FAN AXIAL 25.5X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BDG RL RND SLD CLP STRP END BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf