Yageo 9T06031A5111CAHFT
9T06031A5111CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5111CAHFT
Brief Description
RES SMD 5.11K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5111CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A5111CAHFT
QUANTITY
9T06031A5111CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5111CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5111CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.11k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5111CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5111CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5111CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5111CAHFT
REG SW 15V 4A SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 85NS 28DIP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 4SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 5SOT23 datasheet.pdf