Yageo 9T06031A51R0CAHFT
9T06031A51R0CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A51R0CAHFT
Brief Description
RES SMD 51 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A51R0CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A51R0CAHFT
QUANTITY
9T06031A51R0CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A51R0CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A51R0CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A51R0CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A51R0CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A51R0CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A51R0CAHFT
CONN EDGECARD 12POS .050 SMD datasheet.pdf
EVAL BOARD 78M6613 32PIN QFN datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 10MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 130MA 1.85 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 10POS EYELET datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEAT SHRINK YELLOW .12" datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 8A DPAK-2 datasheet.pdf
LED MOD 3500K 1330LM 80CRI datasheet.pdf
CAP FILM 15 NF 10% 100VDC datasheet.pdf