Yageo 9T06031A5230FBHFT
9T06031A5230FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5230FBHFT
Brief Description
RES SMD 523 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5230FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A5230FBHFT
QUANTITY
9T06031A5230FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5230FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5230FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5230FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5230FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5230FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5230FBHFT
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 1000OHM 25% datasheet.pdf
MT-RJ TO ST LAUNCH LEAD datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT RED 0.52" CC datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
0.13" PLENUM BRAIDED SLEEVING datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT PIN datasheet.pdf