Yageo 9T06031A53R6CAHFT
9T06031A53R6CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A53R6CAHFT
Brief Description
RES SMD 53.6OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A53R6CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A53R6CAHFT
QUANTITY
9T06031A53R6CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A53R6CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A53R6CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)53.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A53R6CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A53R6CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A53R6CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A53R6CAHFT
CONN HOUSING SH 9POS 1MM WHITE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V/3.3V 10MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 100K OHM 20SSOP datasheet.pdf
AUTOWIRE KIT,34 POS,25X25 LF datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10.9A 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 75 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 280VWM 454.5VC R6 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 104MA 33.8 OHM datasheet.pdf