Yageo 9T06031A5492FBHFT
9T06031A5492FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5492FBHFT
Brief Description
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5492FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A5492FBHFT
QUANTITY
9T06031A5492FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5492FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5492FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5492FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5492FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5492FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5492FBHFT
RES 3.6M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 15MA MINIMELF datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 88.7 OHM 1% 250W datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 6A 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
INSERT FFA.3S.316. FOR 16LV datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT PIN datasheet.pdf